Regulamin Projektu
REGULAMIN PROJEKTU
§1 Postanowienia ogólne
Niniejszy Regulamin określa zasady rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniach prowadzonych w ramach projektu pn. „Kompleksowy program szkoleń językowych i komputerowych dla mieszkańców Subregionu Centralnego” nr RPSL.11.04.01-24-0055/18, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
§2 Definicje
Użyte w niniejszym regulaminie określenia oznaczają:
- Projekt – projekt pn. „Kompleksowy program szkoleń językowych i komputerowych dla mieszkańców Subregionu Centralnego” realizowany przez COMMA Piotr Ujma
- Projektodawca – COMMA Piotr Ujma
- Kandydat/-tka –osoba aplikująca do udziału w Projekcie.
- Osoba pracująca – za osobę pracującą uznaje się:
- Pracownika w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. — Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.).
- Osobę świadczącą usługi na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia, lub innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (tekst jedn.: Dz. U. z 2014 r. poz. 121 z późn. zm.) stosuje się przepisy dotyczące zlecenia albo umowy o dzieło.
- Uczestnik/-czka projektu – Kandydat/-ka, który/a został/a zakwalifikowany/a do udziału w Projekcie.
- Szkolenie – szkolenie realizowane w ramach Projektu w obszarach:
- Szkolenia językowe (język angielski, niemiecki, francuski) zakończone egzaminem zgodnym z ESOKJ
- Szkolenia z zakresu ICT zakończone egzaminem zg. z DIGCOMP
- Program walidacji i certyfikacji kompetencji uzyskanych poza projektem w zakresie TIK i języków obcych.
- Biuro Projektu – biuro rekrutacyjne prowadzone przez Projektodawcę, którego adres jest opublikowany na Stronie internetowej projektu.
- Komisja Rekrutacyjna – komisja kwalifikująca Kandydatów/-ki na Uczestników/-czki Projektu, obradująca w trybie ciągłym.
- Strona Internetowa Projektu – strona internetowa Projektu dostępna pod adresem: http://www.comma.edu.pl/slaskie-subregion-centralny,ac4
- Regulamin – niniejszy Regulamin.
§3 Uczestnik/-czka projektu
- Kandydatem/-tką może być wyłącznie osoba spełniająca jednocześnie wszystkie poniższe kryteria dostępu:
- Jest w wieku powyżej 18 roku życia;
- Jest osobą pracującą;
- Zamieszkuje na obszarze województwa śląskiego (subregion centralny) w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego (miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest adres, pod którym osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu);
- Zgłasza z własnej inicjatywy chęć uczestnictwa w szkoleniu;
- Nie odbywa kary pozbawienia wolności;
- Wypełniła formularz zgłoszeniowy (zał.1), zgłoszenie na szkolenie (zał.5), oświadczenie osoby aplikującej (zał. 2a) oraz test kompetencji językowych i/lub komputerowych i dostarczyła wypełnione dokumenty do Biura Projektu.
- Punkty premiujące przysługują: osobom niepełnosprawnym (10 pkt.), osobom po 50 roku życia (10 pkt.), kobietom (10 pkt.), osobom o niskich kwalifikacjach (10 pkt.).
- Kandydat/-ka staje się Uczestnikiem/-czką projektu po zakwalifikowaniu przez Komisję Rekrutacyjną z chwilą obustronnego podpisania Umowy szkoleniowej.
- Kandydat/-ka musi spełniać kryteria kwalifikujące go/ją do udziału w projekcie w dacie wypełniania Formularza zgłoszeniowego oraz podpisywania Umowy uczestnictwa w projekcie.
- Uczestnik/-czka projektu może skorzystać z następujących form wsparcia:
- Szkolenia językowe (język angielski, niemiecki, francuski) zakończone egzaminem zgodnym z ESOKJ
- Szkolenia z zakresu ICT zakończone egzaminem zg. z DIGCOMP
- Program walidacji i certyfikacji kompetencji uzyskanych poza projektem w zakresie TIK i języków obcych.
§4 Wymagane dokumenty
- Proces rekrutacji Kandydata/-ki do Projektu realizowany jest wyłącznie w oparciu o dostarczony do Biura Projektu formularz zgłoszeniowy (zał.1), zgłoszenie na szkolenie (zał.5), oświadczenie osoby aplikującej (zał. 2a) oraz test kompetencji językowych i/lub komputerowych.
- Proces kwalifikacji Kandydata/-ki jako Uczestnika/-czki projektu realizowany jest wyłącznie w oparciu o:
- Formularz zgłoszeniowy (zał.1), Zgłoszenie na szkolenie (zał.5), oświadczenie osoby aplikującej (zał. 2a) oraz test kompetencji językowych i/lub komputerowych
- Umowę uczestnictwa w projekcie wraz z załącznikami: Oświadczenie uczestnika projektu (zał.2b), Zaświadczenie o zatrudnieniu (zał.3), Oświadczenie o nieprowadzeniu działalności gospodarczej (zał.4).
§5 Zasady rekrutacji i kwalifikacji Uczestników/czek projektu
- Rekrutacja ma charakter otwarty i jest prowadzona przez Projektodawcę.
- W ramach Projektu planuje się, że wsparcie otrzyma: 364 Uczestników/-czek projektu, w tym:
- 219 osób to kobiety.
- 146 osób do 25 roku życia.
- 19 osób z niepełnosprawnością.
- 43 osoby w wieku 50+.
Konieczność osiągnięcia powyższych wskaźników przez Projekt może skutkować odrzuceniem aplikacji Kandydata/-ki.
- Każdy z Uczestników/-czek projektu musi być niezależny od Projektodawcy.
- Osoby pracujące w jednym miejscu pracy (u jednego pracodawcy) mogą stanowić nie więcej niż 20% Uczestników/czek jednego Szkolenia w ramach Projektu.
- Rekrutacja rozpoczyna się w momencie wypełnienia przez Kandydata/-kę formularza zgłoszeniowego (zał.1), zgłoszenia na szkolenie (zał.5), oświadczenia osoby aplikującej (zał. 2a) oraz testu kompetencji językowych i/lub komputerowych i dostarczenia w/w dokumentów do Biura Projektu.
- Rekrutacja prowadzona będzie w trybie ciągłym do czasu zakwalifikowania wymaganej liczby Uczestników/-czek projektu do poszczególnych Szkoleń, lub do zakończenia realizacji Projektu.
- Rekrutacja będzie prowadzona z uwzględnieniem równości szans, zgodnie z założonymi w projekcie rezultatami. Kwalifikacja Kandydatów/-ek będzie prowadzona w oparciu o łączną sumę punktów zdobytych w procesie rekrutacji, zgodnie z następującymi etapami:
Etap I – Złożenie w Biurze Projektu (osobiście, pocztą lub pocztą email) formularza zgłoszeniowego (zał.1), zgłoszenia na szkolenie (zał.5), oświadczenia osoby aplikującej (zał. 2a) oraz testu kompetencji językowych i/lub komputerowych
adres Biura projektu: 40-092 Katowice, ul. Mickiewicza 28
e-mail: biuro@comma.edu.pl, tel. 883 379 039
UWAGA! Formularze wypełnione nieczytelnie lub w których brakować będzie odpowiedzi nie będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji.
Etap II – Weryfikacja kryteriów – sprawdzenie kwalifikowalności uczestników na podstawie kryteriów dostępu.
Etap III – weryfikacja kryteriów punktowych – przyznanie punktów premiujących.
Etap IV – badanie poziomu kompetencji cyfrowych/ językowych celem określenia poziomu bazowego stanu wiedzy/ kompetencji/umiejętności cyfrowych/językowych kandydata/ kandydatki – test poziomujący.
Etap V – posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej, sporządzenie protokołu z uzasadnieniem zakwalifikowania lub nie.
Etap VI – wyniki, wysłanie e-mailem/pocztą/telefonicznie informacji o zakwalifikowaniu lub nie do projektu.
Etap VII – potwierdzenie przez Uczestników udziału w szkoleniu, podpisanie umów uczestnictwa w projekcie i załączników: Oświadczenie uczestnika projektu (zał.2b), Zaświadczenie o zatrudnieniu (zał.3), Oświadczenie o nieprowadzeniu działalności gospodarczej (zał.4).
- Przy równej liczbie punktów o zakwalifikowaniu Kandydata/-ki jako Uczestnika/-czki projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń w Biurze Projektu.
- W przypadku uzupełniania dokumentów jako datę zgłoszenia przyjmuje się datę złożenia poprawnej wersji dokumentacji rekrutacyjnej.
- Warunkiem zakwalifikowania Kandydata/-ki jako Uczestnika/-czki projektu będzie dostarczenie do Biura Projektu dokumentów, wymienionych w §4, pkt 2.
- Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu Kandydata/-ki jako Uczestnika/-czki projektu podejmować będzie Komisja Rekrutacyjna.
- W wyniku powyższego procesu tworzona jest lista Uczestników/-czek projektu oraz lista rezerwowa. Zakwalifikowani Kandydaci/-ki, którzy/re znajdą się na listach, zostaną powiadomieni o tym fakcie telefonicznie lub elektronicznie.
- Dla Szkoleń z obszaru ICT i w zakresie umiejętności językowych warunkiem przypisania Uczestnika/-czki projektu do danego Szkolenia jest wypełnienie testu poziomującego z języka obcego(dla szkoleń językowych) i/lub testu kompetencji cyfrowych (dla szkoleń ICT) celem określenia poziomu bazowego stanu wiedzy/kompetencji/umiejętności cyfrowych/językowych kandydata/kandydatki.
- W przypadku niezrekrutowania wymaganej liczby Uczestników/-czek projektu na planowany termin rozpoczęcia Szkolenia, Uczestnicy Projektu zakwalifikowani do udziału w zajęciach otrzymają automatycznie możliwość uczestniczenia w nowym terminie, bez konieczności ponownego przechodzenia procesu kwalifikacji.
§6 Postanowienia końcowe
- Projektodawca zastrzega sobie prawo wniesienia zmian do Regulaminu, lub wprowadzenia dodatkowych jego postanowień. Wszystkie zmiany do Regulaminu będą publikowane na Stronie internetowej projektu i będą obowiązywały od dnia ich publikacji.
- Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Projektodawcy.
- Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Mstów, 27.11.2021
wstecz